Mój przyjaciel lisek…

Piątek to zdecydowanie najpiękniejszy dzień tygodnia 🙂

dzisiaj przychodzę do Was z notesem, który powstał dla pewnej małej artystki, a zarazem wielbicielki lisów. Notes ma formę szkicownika, w środku kartki są czyste, w sam raz do rysowania wesołej dziecięcej twórczości 🙂 Wiadomo, że na codzień przyjaciel lisek nie jest rzeczą możliwą do zrealizowania, dlatego więc postanowiłam go umieścić na centralnym miejscu uroczej okładki.

Mieszkam na wsi, wszędzie dookoła otaczają nas lasy, prawdziwego lisa nie jest przez to wcale tak trudno spotkać, niezależnie od pory dnia czy nocy. Wiadomo, że spotkanie z bliska z lisem może być niestety niebezpieczne. Jednakże w książkach lisy stanowią czasami tak sympatyczne stworzonka, że aż chce się trochę tej sympatii przenieść na jakiś przedmiot. Cały czas podczas tworzenia tego notatnika przypominał mi się wierszyk o lisie autorstwa Jana Brzechwy 🙂

Serwetkę z liskiem znalazłam przez całkowity przypadek, ale ten motyw był tak uroczy, że postanowiłam wykorzystać go do zrobienia notatnika. Ponieważ miał to być notes dla dziecka, to też lisek został naklejony na drewnianą podkładkę, a reszta tła została domalowana kolorowymi flamastrami. Całość zabezpieczyłam lakierem matowym, do tego półperełki w płynie i balonik z kolorowej pianki kreatywnej.

Całość notatnika powstała na bazie koloru rudego, gdzieniegdzie przybrudzonego brązem. Ponieważ dzieci to z natury ciekawskie istotki i bardzo lubią faktury, lisek został pokryty pastą żelową, tak żeby fakturą odznaczał się od tła. Do tego zostały użyte do dekoracji materiałowe sztuczne liście oraz pomponiki, a także serduszka z pianki kreatywnej.

Ostatnim elementem było naklejenie rameczki z kolorowym imieniem przyszłej właścicielki uroczego liskowego szkicownika, na koniec vlepka od drukarni Booklet i voila. Jeszcze tylko kredki i można tworzyć 🙂

P.S. Małej artystce bardzo się spodobał przyjaciel lisek, i to chyba najpiękniejsze podziękowanie 🙂

A poniżej kilka zdjęć przedstawiających lisi szkicownik, mam nadzieję, że i Wam się spodoba.

 

Życzę Wam kochani udanego piątku i przede wszystkim weekendu spędzonego na odpoczynku i regeneracji! Pozdrawiam cieplutko!

Autorka: Natalia